Wspólnotowe Spotkanie Parafian

W sobotę 2 września na zaproszenie ks. Proboszcza Krzysztofa Gąsiorowskiego miało miejsce wspólne spotkanie piotrkowskich ministrantów, chórków,
katechetów, członków Rady Parafialnej i Apostolatu Maryjnego, a także uczestników pielgrzymki rowerowej oraz grupy ‘kajakowej’. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy św. i pierwszosobotnim nabożeństwie. Następnie udaliśmy się na salę remizy, by tam w radosnej atmosferze wspólnie „biesiadować”. Z niemałym zapałem zajadaliśmy grillowanie kiełbaski nad którymi czuwał m.in. ks. Konrad, chlebek z pysznym smalcem i ogórkiem, a nade wszystko krojone umiejętnie przez p. Krysiaka porcje z upieczonego pysznego prosiaka. Słodki deser z domowych ciast i napoje towarzyszyły nam do końca spotkania.

Nie samym wszakże chlebem żyje człowiek. Najważniejszy okazał się pokarm dla duszy; wesołe wspólne śpiewy religijnych piosenek przy akompaniamencie Tomka Wojciechowskiego i prowadzeniu ks. Sebastiana Jankowskiego i Karoliny Wojciechowskiej oraz świadectwa zaproszonych z Kazimierza Biskupiego
gości- członków wspólnot katolickich, którzy przybyli do nas wraz z księdzem. O godzinie 21 odśpiewaliśmy Apel Maryjny. A potem jeszcze wspólne tańce, zwłaszcza „belgijki”, która wszystkim się spodobała. Na pożegnanie wszyscy utworzyliśmy krąg, zaśpiewaliśmy pieśń na dobranoc, a ks. Proboszcz udzielił
zebranym błogosławieństwa, po którym rozległy się dziękczynne oklaski.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i sponsorom wspólnotowego spotkania.