Błogosławieństwo dzieci rozpoczynających rok szkolny

Rozpoczęcie nauki i powrót do szkoły po wakacyjnym wypoczynku jest niezwykle ważnym momentem zarówno w życiu uczniów, jak i rodziców - każdy bowiem wiąże z nowym rokiem szkolnym nadzieje, ale jest też pełen obaw przed tym, co ten rok przyniesie. Dlatego więc 10 września dzieci wraz z rodzicami zgromadziły sie na Mszy świętej o godz. 12:00, aby najpierw podziękować Panu Bogu za czas wakacji, a następnie poprosić o Jego błogosławieństwo, opiekę i prowadzenie
w roku szkolnym 2017/2018. Uczniom zostały poświęcone tornistry i wszystkie przybory szkolne, żeby przy ich pomocy mogli się lepiej uczyć i poznawać prawdę, dobro i piękno stworzonego świata.

Niedzielna Eucharystia była szczególna dla społeczności Przedszkola, ponieważ zostały poświęcone krzyże do zawieszenia w salach nowego budynku.
"Niech ich umacnia moc Ukrzyżowanegom aby umieli dźwigać swój krzyż codzienny i pewnie kroczyć drogą Ewangelii do wyznaczonego celu" - tymi słowami modliła się wspólnota. Po błogosławieństwie ks. proboszcz wręczył krzyże przedstawicielom Przedszkola: pani dyrektor i grupie przedszkolaków.