Intencje mszalne

W okresie letnim od kwietnia do października msze święte odprawiamy o godzinie 7:00 i 18:00. Intencje przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 16:30.

Transmisje Internetowe

Zapraszamy do przeżywania z nami Mszy Świętych i Nabożeństw za pośrednictwem transmisji internetowych

E-kancelaria

Komunia św.

Pogrzeb

Nasz Facebook

Zapraszamy do odwiedzenia profilu Naszej Parafii na Facebooku.

Zapewniamy o modlitwie za Was wszystkich i zawsze z radością czekamy na Was w naszym kościele!

ks. Proboszcz, ks. Wiktor, ks. Damian   :)

Biskup Krzysztof Wętkowski nowym biskupem włocławskim

Ojciec Święty Franciszek mianował nowym biskupem włocławskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Krzysztofa Wętkowskiego. Tym samym przyjął rezygnację biskupa Wiesława Meringa z posługi biskupa włocławskiego. Do czasu kanonicznego objęcia diecezji przez bp. Wętkowskiego administratorem apostolskim diecezji włocławskiej będzie bp Mering.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej ogłoszony został w samo południe 27 kwietnia br. We Włocławku, w kaplicy Domu Biskupów Włocławskich, o decyzji Ojca Świętego poinformował ustępujący biskup diecezjalny w obecności pracowników Kurii i przedstawicieli innych urzędów diecezjalnych. Komunikta Nuncjatury Apostolskiej, w obecności dotychczasowego biksupa włocławskiego Wiesława Meringa, biskupa seniora Stanisława Gębickiego, w obecności księży z kurii i innych instytucji diecezjalnych, odczytał kanclerz kurii ks. prał. Artur Niemira.Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem południowej modlitwy Regina coeli. Podczas krótkiej uroczystości modlono się za nowego, 77 biskupa diecezjalnego włocławskiego.

Uroczysty ingres 77 biskupa włocławskiego
J. E. Ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego do naszej katedry
odbędzie się 19 czerwca o godz. 11.oo.
Wcześniej 7 czerwca nowy Pasterz Diecezji kanonicznie obejmie władzę
w diecezji włocławskiej.

W naszej parafii w każdą środę podczas nowenny do NMP Nieustającej Pomocy modlimy się o Boże prowadzenie dla Biskupa Nominata i całej diecezji.

I już nie możemy się doczekać kiedy Ksiądz Biskup nas odwiedzi! :)

***

"Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone ... i co czuje i co żyje, niech z nami sławi Maryję!"

Przez cały maj nabożeństwo ku czci Matki Bożej codziennie przed mszą św. wieczorną.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

ZAPRASZAMY:

we wtorki o 18.oo spotkanie Odnowy w Duchu Świętym,

w środy o 18.oo nowenna do NMP Nieustającej Pomocy,

w piątki o 15.oo koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu
o 18.3o zbiórka ministrantów,

w soboty o 15.oo spotkanie klubu AA "U Jakuba"
o 19.oo (co dwa tygodnie) spotkanie Oazy.